fbpx
Dlaczego potrzebujesz zagranicznych klientów
Picture of Konrad Kitaszewski

Konrad Kitaszewski

Sprzedawca. LinkedIn Trainer. Przedsiębiorca. Od 7 lat zajmuje się sprzedażą i generowaniem leadów z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Leady B2B: Dlaczego potrzebujesz zagranicznych klientów

Korzyści z posiadania zagranicznych klientów są oczywiste, ale mogą być trudne do zauważenia. Jeśli jesteś właścicielem firm, ważne jest, abyś zrozumiał, w jaki sposób rozszerzenie bazy klientów poza granice kraju może pomóc Twojej firmie rozwijać się. Prawda jest taka, że świat staje się coraz bardziej połączony, a trend ten ma wiele głębokich konsekwencji dla firm, które z niego nie korzystają.

Twoi klienci są wszędzie

Twoi klienci są wszędzie. Ludzie z innych krajów chcą kupować od Ciebie rzeczy. Możesz myśleć, że Twoi klienci mieszkają w jednym konkretnym miejscu, ale tak nie jest. Więc jeśli chcesz zarabiać pieniądze i rozwijać swój biznes, to powinieneś dotrzeć do tych zagranicznych klientów i zaoferować im to, czego chcą.

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których sprzedaż międzynarodowa jest pomocna dla firm każdej wielkości.

Możesz stworzyć popyt

Aby sprzedawać na nowym rynku, musisz najpierw pokazać, że potrafisz rozwiązać problemy swoich klientów. Jeśli Twój produkt lub usługa nie rozwiązuje dla nich problemu, to nie ma powodu, aby go kupowali.

Następnie musisz pokazać, jak twój produkt lub usługa pomaga klientom rozwijać ich biznes i zarabiać więcej pieniędzy. Chcesz, aby czuli, że otrzymują więcej wartości z transakcji niż wkładają.

Wreszcie, jeśli to możliwe, spróbuj pokazać potencjalnym klientom, w jaki sposób korzystanie z Twoich produktów lub usług pozwoli im ogólnie zaoszczędzić pieniądze (lub przynajmniej nie będzie kosztować ich dużo). Jest to szczególnie ważne, jeśli klient już wydaje pieniądze na coś podobnego.

Twoi konkurenci mają zagranicznych klientów, których potrzebujesz

Jest ważny powód, dla którego potrzebujesz zagranicznych klientów:

Twoi konkurenci już to robią.

Pozwól mi wyjaśnić: Twój konkurent ma klientów, którzy nie są w twoim kraju, mają klientów, którzy nie są w twoim mieście i mają klientów, którzy nie są w twoim regionie. Być może myślisz sobie: „Tak, ale dlaczego miałbym chcieć ich klientów?”. A odpowiedź jest prosta: Ponieważ jeśli nie podejmiesz działań teraz, aby uzyskać zagraniczne sprzedaże, to ktoś inny w końcu je od ciebie zgarnie!

NAGRANIE Z WEBINARU

Sprzedaż zagraniczna w 5 prostych krokach

Musisz być konkurencyjny globalnie

    • Będziesz mógł konkurować z większymi firmami.
    • Będziesz mógł dotrzeć do większej liczby klientów.
    • Będziesz mógł sprzedawać po wyższej cenie.
    • Twój biznes będzie się rozwijał.

Jedna sprzedaż tworzy więcej sprzedaży

Twój jeden zagraniczny klient jest bardziej skłonny polecić Cię swoim znajomym, co oznacza, że zadziała tutaj marketing szeptany. Twój klient może być również bardziej skłonny do ponownego zakupu i zakupu innych produktów Twojej marki. Jeśli więc nie masz jeszcze bazy klientów zagranicznych, czas zacząć!

Będziesz się rozwijać, obiecujemy.

Więc na co czekasz? Będziesz się rozwijać. Staniesz się bardziej konkurencyjny i będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby klientów niż kiedykolwiek wcześniej. Twoi konkurenci będą patrzeć przez ramię, próbując dowiedzieć się, jak to zrobiłeś!

Wnioski

Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc. Jeśli jesteś gotowy, aby wykonać skok w kierunku sprzedaży międzynarodowej, daj nam znać! Mamy narzędzia, wskazówki potrzebne do tego, aby ten proces był jak najbardziej płynny. Jesteśmy tu dla Ciebie na każdym kroku.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ SPRZEDAŻY?

Kliknij poniżej i sprawdź, ilu klientów możesz zyskać!

KliK